Świadczenie „DOBRY START”

 Od 1 lipca br można składać wnioski on-line o przyznanie świadczenia rządowego programu „Dobry start”, a od 1 sierpnia wnioski w wersji papierowej w siedzibie MOPS Kietrz (II piętro).

W przypadku rodzin zastępczych wnioski można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Głubczycach.

W ramach programu Dobry start, 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynający się rok szkolny 2018/2019 dla dzieci do ukończenia 18 roku życia lub 20 roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej nauki przed ukończeniem 18 lat (dot. szkół:   szkoły podstawowe i dotychczasowe szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, czyli szkoły zawodowe, licea lub  technika)

Dzieciom rozpoczynającym roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie nie przysługuje.

Program nie obejmuje studentów i uczniów szkół: policealnych , szkół dla dorosłych i szkół artystycznych, a także uczniów młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych czy rewalidacyjno-wychowawczych.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

Wnioski będzie można pobierać w MOPS Kietrz po 15 lipca 2018r.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Informujemy, że od 1 lipca można również składać wnioski on-line o 500 + i świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2018/2019 a papierowo od 1 sierpnia br.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.